ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

Победа на генералка против Воска Спорт

Фудбалерите на Победа ги финишираат подготовките за пролетниот дел од првенството на Втората лига – Исток.

>>> ПРОМОЦИЈА НА АПАРТМАНИ И РЕСТОРАНИ НА ПЛАТФОРМАТА ЗА ТУРИЗАМ – КОТВА.МК <<<

Последната проверка на сработеното во подготвителниот период „црвено-белите“ ќе ја имаат во сабота од 13 часот на Градскиот стадион ,,Гоце Делчев” а противник ќе биде амбициозниот второлигаш Воска Спорт од Охрид кој атакува на историско учество во Првата македонска фудбалска лига.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!