ФудбалФудбал - ТРЕТА ЛИГА

По три бода за Врапчиште и Љуботен, реми меѓу Речица и Камјани

Љуботен со 0:2 славеше на гостувањето кај Трабзонспорт, а до трите бодови стигна со погодокот на Валентин Петровски во 47. минута и автоголот на Фатих Хусеини.

Врапчиште со 3:2 триумфираше над Пролетер на домашен терен. До нов триумф екипата на Врапчиште стигна со двата погодоци на Алајдин Алили и едниот гол на Емран Матоши. За гостинската екипа погодоција Трајан Мицкоски и Дарко Јованоски.

ПРИЈАВИ СЕ НА НАЈГОЛЕМИОТ ГОЛМАНСКИ КАМП НА БАЛКАНОТ – „РБ Охрид 2022“

Речица и Камјани го поделија „пленот“ откако ремизираа играјќи 2:2. За домашната екипа погодоција Атмир Бакија и Бесарт Бафтири, а пак за гостите погодија Дритон Садики и Фестим Абдулаху.

Вчера Зајази славее во дербито со Велазерими, а пак Арсими ја прегази Дрита.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!