Европски ФудбалФудбал

Пјаниќ беше на медицински прегледи во Барселона и ги започна подготовките со Каталонците

Иако каталонски „Спорт“ напиша дека Миралем Пјаниќ нема да се појави на подготовките со Барселона, тоа не се случи. Репрезентативецот на БиХ се приклучи на тренинзите на клубот со кој сè уште има важечки договор.

После одморот, Пјаниќ се појави на лекарски прегледи во Барселона и ќе ги започне подготовките со Каталонците, кои имаат намера да се ослободат од договорот со репрезентацијата на Босна и Херцеговина, со цел да го растеретат буџетот.

Минатата сезона Пјаниќ имаше многу малку минути со Роналд Куман, кој очигледно не смета на искусниот босански играч за врска. Секојдневно се појавуваат нови опции за продолжување на кариерата на Пјаниќ, а најверојатно е враќање во Јувентус.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!