ФудбалФудбал - ТРЕТА ЛИГА

Питу Гули подобар на контролката од Братство 07

Екипата на Питу Гули од Крушево денес го одигра првиот контролен натпревар на кој запиша победа од 1:2 над Братство 07.

Денешната контролка беше прва исто така и за Братство 07.

Екипата од Крушево во пролетната полусезона влегува со цел за повисок пласман во Третата лига – Југ, додека Братство 07 ќе атакува за искачување на врвот од табелата.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!