ФудбалФудбал - ТРЕТА ЛИГА

Пилешков ќе го суди големото дерби меѓу Малеш и Осогово, Џамов патува во Делчево

В недела со почеток од 15:00 часот ќе се одиграат шесте натпревари од Третата македонска фудбалска лига – Исток. Познати се и судиите кои ќе ја делат правдата на сите натпревари.

  • Делегирани судии 2. коло ТМФЛ – Исток:

Брегалница Делчево – Тиверија, Тоше Џамов (Кочани)
Победа Валандово – Вардарски, Иван Јанев (Штип)
Малеш – Осогово, Димитар Пилешков (Штип)
Дојранско Езеро – Карбинци, Стефан Митров (Гевгелија)
Спартмани – Рудар, Здравко Костовски (Штип)
Академија Чешиново-Облешево – Овче Поле, Петар Михаилов (Кочани)

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!