ФудбалФудбал - ТРЕТА ЛИГА

Пилешков ќе го суди дербито меѓу Осогово и Рудар, Ангелов патува во Берово

Делегирани судиите за натпреварите од 7. коло од Третата лига – Исток, кои се играат утре. Дербито на колото ќе се одигра во Кочани каде ќе се судрат Осогово и Рудар, а правдата ќе ја дели искусниот Димитар Пилешков од Штип.

Сите натпревари ќе започнат во 13:00 часот, освен мечот меѓу Тиверија и Академијата, кој ќе стартува во 14 часот.

  • Делегирани судии 7. коло ТМФЛ – Исток:

Карбинци – Брегалница Делчево, Тоше Џамов (Кочани)
Осогово – Рудар, Димитар Пилешков (Штип)
Вардарски – Овче Поле, Стефан Митров (Гевгелија)
Тиверија – Академија Чешиново-Облешево, Крумислав Ѓоргиев (Штип)
Победа Валандово – Спартмани, Јордан Јовановски (Гевгелија)
Малеш – Дојранско Езеро, Даниел Ангелов (Кочани)

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!