ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

Пилешков ја доби скопската пресметка, Ставрев ќе им суди на Скопје и Тиквеш

Делегирани судиите за 28. коло од Првата македонска фудбалска лига кое се игра викендот со по три натпревари в сабота и недела. Сите натпреварите ќе стартуваат во 16:00 часот.

Македонија ЃП – Работнички, Димитар Пилешков (Штип)
Брегалница – Шкендија, Стојанче Трпчевски (Кавадарци)
Ренова – Академија Пандев, Игор Иванов (Велес)
Пелистер – Шкупи, Александар Грујоски (Кичево)
Борец – Струга Трим Лум, Јосип Бартон (Скопје)
Скопје – Тиквеш, Александар Ставрев (Скопје)

ПРИЈАВИ СЕ НА НАЈГОЛЕМИОТ ГОЛМАНСКИ КАМП НА БАЛКАНОТ – „РБ Охрид 2022“

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!