ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

Пилешков го доби супер-дербито во Кратово, Смоквоски во Охрид, Трчевски ќе им суди на Кораб и Вардар

В сабота се игра последното коло од Втората македонска фудбалска лига – Запад, познати се и судиите кои ќе ја делат правдата на последните 90 минути второлигашки фудбал на Западот.

ЗА СИТЕ ГОЛМАНИ НА ВОЗРАСТ ОД 7 ДО 19 ГОДИНИ – ПРИЈАВИ СЕ НА НАЈГОЛЕМИОТ ГОЛМАНСКИ КАМП НА БАЛКАНОТ – „РБ Охрид 2022“

Беса – Кадино, Боби Величков (Велес)
Велешта – Гостивар, Доне Ристовски (Гевгелија)
Охрид – Тетекс, Кирил Смоквоски (Прилеп)
Кораб – Вардар, Стојанче Трпчевски (Кавадарци)
Силекс – Воска Спорт, Димитар Пилешков (Штип)

На Западот е познато дека Силекс е нов прволигаш, односно кратовци експресно се вратија во фудбалската елита, додека пак битка ќе се води за баражот – Воска Спорт или Вардар.

Во Охрид и Дебар ќе се води битката за опстанок – Охрид Лихнидос или Кораб.

Revolution Development е софтверска компанија aпосветена на развој на врвни решенија за бизниси

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!