ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

Пилешков го доби дербито во Ѓорче, Качевски на центарот во Штип, Смоквоски патува во Велес

Делегирани судиите за 30. коло од Првата македонска фудбалска лига. Колото ќе биде отворено со два натпревари в сабота – Шкендија против Работнички и Брегалница против новиот шампион Шкупи, а ќе биде затворено со останатите четири средби во недела.

ЗА СИТЕ ГОЛМАНИ НА ВОЗРАСТ ОД 7 ДО 19 ГОДИНИ – ПРИЈАВИ СЕ НА НАЈГОЛЕМИОТ ГОЛМАНСКИ КАМП НА БАЛКАНОТ – „РБ Охрид 2022“

Сите натпревари ќе стартуваат во 17:00 часот.

Шкендија – Работнички, Игор Иванов (Велес)
Македонија ЃП – Академија Пандев, Димитар Пилешков (Штип)
Брегалница – Шкупи, Јован Качевски (Струга)
Ренова – Струга Трим Лум, Марјан Стојанов (Кичево)
Пелистер – Тиквеш, Александар Урошевиќ (Тетово)
Борец – Скопје, Кирил Смоквоски (Прилеп)

Revolution Development е софтверска компанија посветена на развој на врвни решенија за бизниси

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!