РакометРакомет - Прва лига

Пикерот Василески прво засилување за РК Кичево (ФОТО)

Ракометниот прволигаш Кичево го претстави своето прво засилување, пикерот Виктор Василески.

Младиот некогашен талент, пикерот Виктор Василески се враќа на ракометот и во наредните две сезони ќе го носи дресот на РК Кичево.

Ракометниот прволигаш ќе се натпреварува во плеј-аутот од Првата ракометна лига, со екипите на ГРК Борец, Делчево – Вардар, Македонија ЃП, Партизан Спорт, Преспа, Риниа-М и Текстилец од Штип.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!