ФудбалФудбал - ТРЕТА ЛИГА

Петрушевски ќе им суди на Влазними и Новаци, Бафто на Кравари и Лирија

Делегирани судиите за 9. коло од Трета лига – Југозапад. Натпреварите ќе бидат одиграни в недела со почеток од 14 часот.

  • Делегирани судии 9. коло ТМФЛ – Југозапад:

Влазними – Новаци, Стефан Петрушевски (Охрид)
Сатеска – Кораб, Дарко Котевски (Битола)
Македонија Враништа – Преспа (нема да се игра)
Кравари – Лирија, Фатмир Бафто (Охрид)
Јанг Тим – Демир Хисар, Александар Крстевски (Битола)
Иднина Боровец – (слободна екипа)

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!