ФудбалФудбал - ТРЕТА ЛИГА

Петрушевски ќе го суди дербито меѓу Преспа и Новаци, Ралевски ќе им суди на Кораб и Лирија

Делегирани судиите кои ќе ја делат правдата на натпреварите од 5. коло од Третата македонска фудбалска лига – Југозапад. Сите натпревари ќе бидат одиграни в недела со почеток од 15 часот.

  • Делегирани судии 5. коло ТМФЛ – Југозапад:

Преспа – Новаци, Стефан Петрушевски (Охрид)
Кораб – Лирија, Благојче Ралевски (Битола)
Влазними – Демир Хисар, Александар Ангелески (Битола)
Сатеска – Иднина Боровец, Садик Таири (Струга)

Кравари – Јанг Тим, Мишо Ѓорѓиески (Охрид)
Македонија Враништа (слободна екипа)

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!