Турнири

„Петровден“: Возбудливи натпревари од елиминационата фаза на турнирот во Мешеишта

Возбудливи натпревари од елиминационата фаза на турнирот во мал фудбал „Петровден“ во Мешеишта.

  • Резултати вторник (5. јули):

Буба Мара – Др. Баткоски (мајсторка) 4:2
Камионски делови Бос – Магна Мирорс 10:0
Дебарца Експрес – СРЦ Бела Каса 1:2
Пекара Лихнида – Кафе Бар 9 5:1

Возбудливите моменти и фудбалската магија продолжи и вечерва, а публиката уживаше во многуте погодоци.

  • Резултати среда (6. јули):

Буба Мара – Гостилница кај Мече 4:2
АСП Пак – Моби Роби 5:1
Св. Тројца – Сатеска 2:4

  • Распоред четврток (7. јули)

21:00 Ланч Бар Пиколо – Книжарница Клио
22:00 Враништа БЗ – Др. Баткоски

Спортска Мрежа како единствен спортски сајт во Македонија, кој известува за Третата македонска фудбалска лига, како и за македонските турнири во мал фудбал е медиумски покровител на турнирот во мал фудбал „Петровден” – Мешеишта!

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!