Турнири

„Петровден“: Поради лошите временски услови вечерашните 1/4 финални натпревари се одложуваат

Поради лошите временски услови вечерашните 1/4финални натпревари од турниот во мал фудбал „Петровден“ се одложуваат.

Истите ќе се одиграат утре (сабота) 09. јуни – распоред на истите:

20:00 Буба Мара – Камионски Делови Бос
21:00 Враништа БЗ – Сатеска
22:00 Пекара Лихнида – СРЦ Бела Каса
23:00 АСП Пак – Ланч Бар Пиколо

Спортска Мрежа како единствен спортски сајт во Македонија, кој известува за Третата македонска фудбалска лига, како и за македонските турнири во мал фудбал е медиумски покровител на турнирот во мал фудбал „Петровден” – Мешеишта!

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!