Турнири

„Петровден 2022“: Ланскиот освојувач Пекара Лихнида и Бате Жиле го отвараат турнирот во Мешеишта на кој ќе играат 30 екипи!

Денес се одржа ждрепката со што се познати групите и распоредот на турнирот во мал фудбал „Петровден 2022“ во Мешеишта. На овогодишениот турнир ќе учествуваат 30 екипи поделени во 8 групи.

Група A

 1. Книжарница Клио
 2. Бате Жиле
 3. Лама
 4. Пекара Лихнида

Група B

 1. Диско Инклузив
 2. Кафе Бар 9
 3. Пиколо
 4. Бакугани

Група C

 1. Даре Пром
 2. Дебрца Експрес
 3. Боем Исток Велмеј
 4. Моби Роби

Група D

 1. Млади Бунтовници
 2. АСП Пак
 3. СРЦ Бела Каса
 4. Камен Инжинеринг

Група E

 1. Скај Дрини
 2. Камионски делови Бос
 3. Ајсел
 4. Сатеска

Група F

 1. Магна Мирорс
 2. Св Тројца
 3. Партизани
 4. Модул 3003

Група G

 1. Ресторан Бриони
 2. Буба Мара
 3. Др. Баткоски

Група H

 1. Гостилница Кај Мече
 2. Враништа БЗ
 3. Арена Мислешево

30 екипи ќе се борат за прво место кое е вредно 70.000 денари, за второпласираната екипа ќе следува награда од 35.000 денари, за трето место 15.000 денари, а пак четвртопласираната екипа ќе добие 5.000 денари. Пехари и медали за првите три позиции. Награди за најдобар играч, најдобар голман и најдобар стрелец.

Традицијата и оваа година ќе биде продолжена, па така турнирот ќе биде отворен со мечот помеѓу ланскиот освојувач Пекара Лихнида и Бате Жиле со почеток од 20:30 часот. Еден час подоцна Бакугани ќе ги одмери силите со Диско Инсклузив, а во последниот меч од 22:30 часот Боеми Исток Велмеј ќе се судри со Даре Пром.

 • Распоред за првата вечер (вторник 21. јуни):

20:30 Пекара Лихнида – Бате Жиле
21:30 Бакугани – Диско Инклузив
22:30 Боеми Исток Велмеј – Даре Пром

Спортска Мрежа како единствен спортски сајт во Македонија, кој известува за Третата македонска фудбалска лига, како и за македонските турнири во мал фудбал е медиумски покровител на турнирот во мал фудбал „Петровден” – Мешеишта!

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!