Европски ФудбалФудбал

Петар Петковски го засили романски Ботошани

Поранешниот младински репрезентативец на Македонија, Петар Петковски потпиша за романски Ботошани.

24-годишниот крилен напаѓач си замина од Работнички и како слободен играч ќе ја продолжи кариерата во нова средина.

Петковски треба да стави потпис на тригодишен договор со романскиот клуб, а во својата кариера покрај за Работнички има настапувано и за Вардар и Македонија Ѓорче Петров.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!