ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

Петар Љамчевски го напушти Вардар и го засили Пелистер

Битолскиот прволигаш Пелистер направи комплетен ремонт во тимот за пролетниот дел од сезоната во Првата македонска фудбалска лига.

>>> ПРОМО ЦЕНА 900 ДЕНАРИ НОЌЕВАЊЕ ЗА ТРОЈЦА ВО ОХРИД, РЕЗЕРВИРАЈТЕ НА КОТВА.МК <<<

Новиот тренер Марјан Секуловски кој дојде од Штип ќе има за цел да обезбеди опстанок со Пелистер, а за таа цел денес беше промовиран повратникот Петар Љамчевски кој доаѓа од редовите на второлигашот Вардар.

30-годишникот по заминувањето од Битола се пресели во Гостивар, потоа премина во Тиквеш, а последно на30-годишникот по заминувањето од Битола играше за Тетекс, Гостивар, Тиквеш и последно Вардар.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!