ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

Пепи Ѓоргиев си замина од Академија Пандев

Напаѓачот Пепи Ѓоргиев по шест месеци поминати во дресот на Академија Пандев си замина и кариерата ќе ја продолжи во нов клуб. Ѓоргиев, кој пролетната полусезона ја помина во Струмица, пристигна од редовите на албанска Теута.

Во својата кариера 27-годишникот настапуваше и за Силекс, штипска Брегалница, Беласица и Кожуф од Гевгелија.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!