ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

Пепи Горгиев прво зимско засилување за Академија Пандев

Пепи Горгиев е прво зимско засилување за Академија Пандев.

27-годишниот напаѓач доаѓа од шампионот на Албанија, екипата на Теута.

Претходно во својата кариера има настапувано за екипите на Кожуф, Беласица, Силекс и Брегалница.

“Добредојде Пепи и ти посакуваме многу голови во дресот на Академија Пандев”, велат од струмичкиот прволигаш.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!