ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

Пелистер со црвен картон и два гола во финишот дојде до реми со Јагодина

Битолски Пелистер денес во Струга одигра контролен натпревар со екипата на Јагодина oд Србија кој заврши без победик со резултат од 2:2.

Србите први дојдоа до водство со гол постигнат во 41. минута. Во вториот дел, во 64. минута Пелистер заработи црвен картон, а во 75. минута Јагодина зголеми на 0:2. Со два брзина гола во 81. и 85. минута Пелистер израмни на конечните 2:2. Стрелец на првиот гол од пенал беше Николовски, а на вториот гол стрелец беше Драгарски.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!