ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

Пелистер со победа над Деволи во Корча

Битолски Пелистер со победа ги започна пријателските натпревари, откако на денешното гостување во Корча запишаа победа од 2:3 над екипата на Деволи.

Првиот дел од натпреварот заврши нерешено со 1:1, додека во вториот дел паднаа три гола за конечни 2:3.

„Зелено-белите“ интензивно се подготвуваат за пролетната полусезона во домашното првенство, бидејќи ги очекува борба за сигурен опстанок во елитата.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!