ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

Пелистер се засили со младите Стефановски и Торнески

Битолскиот фудбалски прволигаш Пелистер ангажираше уште две засилувања со кои ќе се обиде да фати приклучок за опстанок во Првата македонска фудбаслка лига.

>>> ПРОМОВИРАЈТЕ ХОТЕЛИ, АПАРТМАНИ, РЕСТОРАНИ, КАФУЛИЊА И БАРОВИ НА КОТВА.МК <<<

Повратници во Пелистер се Бојан Стефановски и Христијан Торнески. 19-годишниот Стефановски кој веќе настапуваше за сениорскиот тим на Пелистер се враќа од редовите на третолигашот Новаци.

Торнески кој исто така има 19-години веќе има настапувано за сениорскиот тим на Пелистер, а се враќа од редовите на третолигашот Црно Буки, во својата кариера има настапувано и за штипска Брегалница каде беше во потрага по поголема минутажа.

Пелистер есенскиот дел од сезоната го заврши на дното со само пет освоени бодови, па во пролетниот дел го очекува многу тешка задача со цел да обезбеди опстанок.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!