ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

Пелистер одигра реми со Борец и со голем бод се враќа од Велес

Борец во последниот натпревар од 24. коло од Првата лига на домашен терен ремизираше без голови со екипата на Пелистер.

Велешани не успеаја да ја запишат втората победа во низа, откако во минатото коло минимално беа подобри од Беласица. За Пелистер ова е голем бод на тешкиот и цврст натпревар во Велес.

Борец ја дели петтата позиција на табелата со Работнички со по 33 освоени бодови, додека екипата на Пелистер е седма со 29 бодови.

>> ЦЕЛАТА ТАБЕЛА ОД ПРВАТА ЛИГА ПОГЛЕДНЕТЕ ЈА ОВДЕ <<

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!