ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

Пелистер конечно до победа, Беласица минимално поразена во Битола

Екипата на Пелистер конечно запиша победа, откако на претходните пет натпревари имаше пет порази. На домашниот терен во Битола со минимални 1:0 славеше над „фенерџијата“ Беласица, со „златниот“ гол на Талевски кој го постигна во 81. минута од мечот.

Победата на Пелистер добива на тежина бидејќи излегоа од опасната зона и сега со 15 бодови се на десетото место на табелата, еден повеќе од „пандевци“ кој се вратија место подолу. Беласица останува на дното со 9 бодови.

Reklama

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!