ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

Пелистер ја засили одбраната со Христијан Гроздановски

Битолскиот второлигаш Пелистер ја засили одбраната со Христијан Гроздановски, кој доаѓа од редовите на охридскиот второлигаш Воска Спорт.

29-годишникот ќе биде големо засилување во одбраната на битолчани, а во својата кариера Гроздановски има настапувано за Младост Царев Двор, Новаци, Гостивар, Силекс, Работнички и последно Воска Спорт.

Пелистер ќе биде еден од главните кандидати за местата кои водат во Прва лига.

Вила со базен и поглед кон Охридското езеро, бидете сведоци на најубавите зајдисонца

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!