ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

Пелистер го засили нападот со Сашо Дуков

Сашо Дуков е новиот напаѓач на Пелистер со кој ќе се комлетира тимот за новата сезона од Втората македонска фудбалска лига.

Новиот фудбалер доаѓа во Битола од прволигашот Силекс каде во претходната сезона постигна 15 погодоци. 27-годишникот е повратник во Пелистер, а во својата кариера има настапувано и за Каменица Саса, Росоман, Вардар Неготино, Тиквеш, Хоризонт Турново и Кожуф.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!