ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

Пелистер го промовираше Бурхан Мустафов како ново засилување

Битолски Пелистер продолжува со прволигашките засилувања, откако денес беше промовиран Бурхан Мустафов како најново засилување.

28-годишникот е искусен прволигашки фудбалер кој потекнува од школата на Пелистер, а во Битола пристигнува од редовите на Ренова. Во својата кариера Мустафов има настапувано и за Силекс, Струга Трим Љум, прилепска Победа како и Теута Драч во Албанија.

Пелистер ќе биде еден од главните фаворити за експресно враќање во Првата македонска фудбалска лига.

Вила со базен и поглед кон Охридското езеро, бидете сведоци на најубавите зајдисонца

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!