Европски ФудбалФудбал

Партизани се засили со Матеј Цветаноски

Крилниот напаѓач Матеј Цветаноски ја напушти Унгарија и кариерата ја продолжува во албанскиот шампионат, откако 24-годишникот потпиша договор со Партизани.

Цветаноски изминатите шест месеци настапуваше за Ѓирмот, а за овој клуб одигра 10 натпревари забележувајќи една асистенција.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!