ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

Паноски ја засили Воска Спорт

Игор Паноски е најново засилување за Воска Спорт од Охрид.

Второлигашот денес го претстави Паноски кој на “Грашница” доаѓа од редовите на Академија Пандев.

Новото засилување на охриѓани има 22 години и игра на стоперската позиција, а во својата кариера има настапувано и за Беласица, Победа, Партизан Обршани, Металург, Кожуф и 11-ти Октомври.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!