ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГАФудбал - ПРВА ЛИГА

“Пандевци” утре на “генералка” со Плачковица

Академија Пандев утре со почеток од 13:00 часот на СЦ “Пандев” во Струмица ќе ја одиграат “генералката” пред продолжението на Правата македонска фудбалска лига закажено за наредниот викенд.

Противник на “пандевци” ќе биде второлигашот Плачковица од Радовиш.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!