ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

„Пандевци“ со Васоски утре на прва контролка со Борец во Струмица

Академија Пандев утре го игра првиот контролен натпревар со новиот тренер Александар Васоски на СЦ „Пандев“ во Струмица со велешки Борец.

Контролката ќе биде прва и за двете екипи во фазата на подготовките за пролетниот дел од Првата македонска фудбалска лига.

Натпреварот ќе стартува во 13:30 часот и ќе биде одигран без присуство на публика, согласно мерките и протоколите за заштита од Ковид-19.

Reklama

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!