ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

„Пандевци“ со пораз од Оболон на последната контролка во Анталија

На последниот контролен натпревар во Анталија, македонскиот прволигаш Академија Пандев загуби со резултат 2:1 од тимот на Оболон од Украина. Стрелец на погодокот за Академија Пандев беше Марио Крстовски.

Академија Пандев се враќа во Струмица каде ќе продолжи со подготовките пред почетокот на пролетниот дел од ПМФЛ, кој го отвара на домашен терен против Работнички.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!