ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

„Пандевци“ минимално поразени дома од Шкупи

Екипата на Академија Пандев претрпе минимален пораз (0:1) на домашен терен во Струмица од второпласираниот Шкупи.

Стрелец на единствениот гол беше Ламине Диацк кој ја погоди мрежата на Јовановски во 78. минута од натпреварот.

За „Пандевци“ ова беше 13-ти сезонски пораз, додека Шкупи стигна до 14-тиот сезонски трумф. Во однос на табелата Акадамија Пандев е во безбедниот дел односно на осмата позиција со 31 освоен бод, додека Шкупи е втор со 49 бодови и има десет помалку од лидерот Шкендија.

Веќе во среда Академија Пандев ќе гостува токму кај лидерот Шкендија, додека Шкупи ќе биде домаќин на „фенерџијата“ Беласица.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!