ЕУРО 2020ФудбалФудбал - Македонска репрезентација

Пандев е втор највозрасен стрелец на Европските првенства!

Горан Пандев е вистинска фудбалска легенда во цела Европа. Капитенот Пандев е стрелец на првиот гол за Македонија на Европските првенства и тоа така ќе биде засекогаш!

Пандев со голот против Австрија стана втор највозрасен стрелец на Европските првенства.

Во моментот кога Пандев го постигна голот има 37 години и 321 ден, додека прв на листата највозрасен стрелец е Ивица Вастиќ токму од Австрија, кој стрелаше во 2008 година за Австрија против Полска со 38 години и 257 дена.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!