ФудбалФудбал - ТРЕТА ЛИГА

Овче Поле со убедлива победа над Локомотива Градско

Овче Поле денес на Градскиот стадион во Свети Николе запиша убедлива победа од 4:1 над Локомотива од Градско.

Резултатот го отворија домаќините со гол на Атанасовски во 10. минута, а со втор гол на Атанасовски во 30. минута зголеми на 2:0. Десет минути подоцна Ќазимов ја стресе мрежата за 2:1.

Во вториот дел Овче Поле преку Симонов во 66. минута зголеми на 3:1, а Здравков во 75. минута постигна гол за конечни 4:1.

Овче Поле во Третата лига – Исток ќе атакува на влез во Втората лига – Исток, додека Локотива Градско во Третата лига – Југ ќе се бори исто така за влез во Втората лига – Исток.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!