Европски ФудбалФудбал

Откако ПСЖ ги потпиша Рамос и Донарума сега сака да го потпише и Роналдо!

Португалскиот фудбалер Кристијано Роналдо е новата сериозна мета на ПСЖ.

По доаѓањето на Серхио Рамос и Џанлуиџи Донарума, парижаните го сакаат и Кристијано Роналдо, тоа е веста што ја пренесоа француските медиуми.

Самиот Кристијано Роналдо смета дека потенцијалниот трансфер во Пари Сен Жермен е многу интересен, но најголема пречка е неговата огромна плата, но треба да се праша и Јувентус.

Очигледно, тим полн со sвезди се собира во Париз, иако се поизвесно е дека Килијан Мбапе ќе ја напушти престолнината на Франција.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!