ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

Осогово го доби ноќниот тест-дуел со Беласица

Вечерва на Градскиот стадион “Благој Истатов” во Струмица под рефлектори се одигра контролниот натпревар меѓу Беласица и Осогово кој заврши со минимална победа од 0:1 за “жетварите” од Кочани.

Натпреварот се одигра во ноќен термин од 20:00 часот.

Беласица минатата сезона заврши на последното место во Првата лига и експресно отпадна во Втората лига – Исток, а за новата сезона струмичани најавуваат експресно враќање во ПМФЛ.

Поврзани Наслови

Следен Наслов:
Close
Back to top button
error: Текстот е заштитен !!