РакометРакомет - Суперлига

Органџиев и Постолов верни на Радовиш, потпишани нови договори

РК Радовиш и следната сезона ќе биде дел од Супер лигата на Македонија. Радовишани веќе започнаа со градењето на тимот за новата сезона.

Левиот бек Ангелче Органџиев и централниот бек Здравко Постолов потпишаа нови договори со што ја продолжуваат соработката со тимот на Радовиш.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!