ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

Омар Гудиаби најново засилување за Пелистер

Битолски Пелистер денес официјално се засили со Омар Гудиаби кој доаѓа од редовите на Шкупи.

Сенегалскиот интернационалец ќе биде големо засилување за екипата од Битола која во пролетната полусезона ќе се бори за сигурен опстанок во елитата.

Reklama

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!