ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

Охрид се засили со тројца фудбалери

Второлигашот Охрид денес промовираше три нови засилувања за новата сезона во Втората лига – Запад. Нови играчи на „рибарите“ се Албин Рамадани, Јусуф Алиу и Кристијан Петкоски.

Двоецот Рамадани-Алиу доаѓа од Велазерими, а Петкоски од Воска Спорт.

Охрид веќе се подготвува за новата сезона, а договори и седум контролни натпревари против Работнички, Караорман, Велешта, Црно Буки, Победа, Воска Спорт и Кораб.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!