ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

Охрид подобар на тестот со Велазерими

Охрид денес одигра контролен натпревар со екипата на Велазерими кој го доби со 2:0 на СРЦ „Билјанини Извори“.

Стрелци на погодоците за охриѓани беа Митев Роберт и Ѓорѓиевски Александар.

Охрид пролетната полусезона од Втората лига – Запад ја отвара на домашен терен против Кораб од Дебар, додека Велазерими на домашен терен ќе се соочи со амбициозната Велешта.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!