РакометРакомет - Суперлига

Охрид одигра одлично, но Вардар запиша победа

Вардар запиша победа над Охрид кој одигра одлично во меч од плеј-офот од Супер лигата со 19:23.

Охридските ракометари одлично се спротивставија на поранешниот европски првак, а на стартот од натпреварот имаа и водство од три гола, но Вардар брзо ја стопи предноста и на полувреме имаше еден повеќе на 10:11.

Домашната екипа не дозволуваше така лесно резултатски да избега Вардар, но сепак на крајот од натпреварот Вардар напрви разлика и победи со 19:23. За Охрид ова беше втор пораз во плеј-офот, а за Вардар втора победа.

Денис Тот со седум гола беше најдобар кај Охрид, а Гоце Георгиевски со осум гола најдобар кај Вардар.

Во следното коло Вардар ќе го игра големото дерби со Еурофарм Пелистер, додека Охрид ќе гостува кај Тинекс Пролет во Скопје.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!