ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

Охрид на дерби со Гостивар, Кадино игра важен натпревар со Дрита за опстанок

Утре ќе бидат одиграни четирите натпревари од Втората лига – Запад во рамки на 23. коло. Големо дерби ќе се одигра меѓу екипите на Гостивар и Охрид, Велазерими домаќин на Тетекс.

Кадино го игра најважниот натпревар во битката за опстанок, на одмашен терен ќе ги одмери силите со Дрита која исто така се бори за опстанок, додека екипата на Велешта на домашен терен ќе игра против Кораб.

Сите четири натпревари ќе започнат во 13:00 часот.

ЦЕЛАТА ТАБЕЛА ОД ВТОРАТА ЛИГА – ЗАПАД ПОГЛЕДНЕТЕ ЈА ОВДЕ

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!