ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

Охрид ја продолжи соработката со Никола Симоновски

Охрид Лихнидос ја продолжи соработката со голманот Никола Симоновски кој останува на голот на охриѓани и во новата сезона од Втората лига – Запад.

27-годишникот во својата кариера покрај за Охрид има настапувано и за Струга Трим Лум, Новаци и Младост Царев Двор.

Претходно, Охрид се засили со Сашо Попоски, Мурат Адили и Игор Клечкароски, а ја продолжи соработката со Ајрадин Цуцули и Љупчо Трпески.

Новата сезона од Втората лига – Запад треба да започне на 21 август.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!