Европски ФудбалФудбал

ОФИЦИЈАЛНО: Ждрепката за нокаут фазата во ЛШ ќе се повтори! (ВИДЕО)

Поради два контроверзни моменти УЕФА одлучи денешната ждрепка за осминафиналето од Лигата на шампионите во Нион во 15:00 часот да се повтори.

Фудбалската јавност беше во шок кога Манчестер Јунајтед беше извлече во пар со Виљареал, а овие две екипи се натпреваруваа во групната фаза, што значи не можат еден против друг во осминафиналето од ЛШ.

Алтетико достава видео од УЕФА каде се покажува дека топчето кое беше премесетено не е она во кое стоеше името на Јунајтед, туку на Ливерпул.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!