ФудбалФудбал - ТРЕТА ЛИГА

ОФИЦИЈАЛНО: Закажан стартот на новата сезона од Трета лига – Запад

Третолигашите пополека ја започнуваат новата сезона. Откако Трета лига – Југозапад вчера ја изврши новата ждрепка и за 3 октомври го закажа стартот на новата сезона, ќе започне и Трета лига – Запад.

Инаку, за 29 септември е закажана ждрепката во Трета лига – Запад, додека пак официјалниот старт на новата сезона ќе биде на 2 октомври.

Во моментот официјално само овие два региони ќе стартуваат со новата сезона. Според последните информации Трета лига – Исток е најдалеку да ја започне новата сезона, но останува да видиме како ќе се одвиваат работите на Истокот до крајот на месецот, за што навреме ќе известиме.

Целосниот распоред за Трета лига – Запад можете да го погледнете овде.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!