РакометРакомет - Суперлига

ОФИЦИЈАЛНО: Васил Василев е нов тренер на Радовиш

Васил Василев е наследникот на Андон Бошковски на клупата на ракометниот суперлигаш Радовиш. Договорот на Бошковски со Радовиш заврши со самото завршување на сезоната, а со овој клуб успеа да обезбеди опстанок во Суперлигата.

Новиот тренер на Радовиш, Василев е досегашен тренер на ГРК Борец од Велес. Василев покрај во Првата ракометна лига, Борец го водеше и кога беше член на Супер лигата.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!