ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

ОФИЦИЈАЛНО: Тиквеш го претстави Даниел Карчески како ново засилување

Кавадаречкиот прволигаш Тиквеш денес го промовираше Даниел Карчески како најново засилување за следната сезона од Првата македонска фудбалска лига.

Вила покрај Беровското езеро со џакузи и голем базен

30-годишикот игра на позицијата лев бек, а во Кавадарци доаѓа од редовите на прилепска Победа. Во својата кариера, искусниот фудбалер има настапувано и за Силекс од Кратово и Шкупи.

Тиквеш гради сериозен тим за следната сезона од ПМФЛ, во однос на претходната, кога преку баражот за опстанок беше сочуван прволигашкиот статус. Раководството на клубот ветува далеку подобри резултати и борба за висок пласман на табелата.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!