Куп на МакедонијаФудбал

ОФИЦИЈАЛНО: Службена победа за Шкендија и суспензија на стадионот на Шкупи


На вонредна седница по повод инцидентот на денешниот натпревар Шкупи – Шкендија од 1/4 финалето од Купот на Македонија, Комисијата за натпреварување на ФФМ донесе одлука тимот на Шкендија, службено со 3:0 да го добие натпреварот со Шкупи. 

Теренот на Шкупи, стадионот во Чаир, се суспендира за одигрување на првенствени и куп натпревари. Шкупи се предава на Дисциплинска комисија на ФФМ. 

Шкупи мора да пријави терен за одигрување на натпреварите како домаќин најмалку 100 километри оддалечен од стадионот Чаир во Скопје. 

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!