Европски ФудбалФудбал

ОФИЦИЈАЛНО: Синиша Михајловиќ останува тренер на Болоња!

Српскиот стручњак и следната сезона ќе седи на клупата на Болоња, без оглед на споменувањето за негово заминување.

Михајловиќ беше на мета од неговите поранешни тимови Интер и Лацио, но тој остана доследен на договорот со Болоња и веќе подготвува планови за преодниот рок и следната сезона.

Србинот ја заврши сезоната на 12-то место со Болоња и е обврзан со договор до летото 2023 година. Во досегашната тренерска кариера има 110 победи на 328 натпревари во Серија А.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!